T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
Bulunduğunuz Yer: Haberler

 VALİ YARDIMCISI UZUNPARMAK’TAN ‘YOL’ DENETİMİ
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

Van Vali Yardımcısı Murat Uzunparmak, 2011 yılı Köydes programı kapsamında asfaltlanan ve stabilizesi biten köy yollarında denetim yaptı.

Köydes programı kapsamında köy yollarının asfaltlama ve stabilize çalışmaları devam ediyor. Vali Yardımcısı Murat Uzunparmak da beraberinde İl Mahalli İdareler Müdürü Mirhac Kaya, İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Mehmet Cüreoğlu ve ilgili teknik personelle toplam 56 kilometre asfalt yapılan, merkeze bağlı Değirmenarkı-Karakoç-Arıtoprak Grubu, Arıtoprak-Ortanca Grubu, Yatıksırt ve Yaylıyaka-Halkalı köy yollarında denetim yaptı. Uzunparmak, teknik personele asfaltlanan yolları metre ile ölçtürerek, teknik şartnameye uygun olup olmadığını kontrol etti. Uzunparmak daha sonra beraberindeki teknik ekiple birlikte bu kez 26 kilometre stabilize yapılan yol ve sanat yapılarının tamamlandığı Adıgüzel-Koç-Yalnızağaç-Satıbey-Kasımoğlu grubunu kontrol etti. Köy muhtarları da Vali Yardımcısı Uzunparmak’ın yaptığı denetimlerde hazır bulundu. Daha önce yaz mevsiminde toz, kışın ise çamur deryasına dönen yolların, dökülen asfaltla, bu sıkıntıdan kurtulduğunu dile getiren Yatıksırt Köyü Muhtarı Seyithan Özaraz ve Yaylıyaka Köyü Muhtarı Mehmet Uçkan memnuniyetlerini dile getirerek teşekkür etti. 

 Vali Yardımcısı Uzunparmak, son günlerde meydana gelen aşırı yağışlar sonrası köy içinde zarar gören menfezin bulunduğu alanda incelemelerde bulunarak dolgu ve onarımın başlatılması için yetkililere talimat verdi. Uzunparmak, yapımı devam eden taziye evinde de incelemelerde bulunarak inşaatın tamamlanması için destek vereceğini söyledi. Hedeflerinin tüm köy yollarının asfaltlanması olduğunu belirten Vali Yardımcısı Uzunparmak, 2005 yılında başlayan Köydes programı kapsamında da kırsal kesime önemli hizmetler götürüldüğünü kaydetti. Van halkının hizmetin en iyisine layık olduğunu ifade eden Uzunparmak: “Asfaltlanan köy yollarının korumasında muhtarlarımıza ve vatandaşlara büyük görev düşüyor. Muhtarlarımızdan; asfalt yollardan tarımsal amaçlı su geçirmek amacıyla yolların kırılmaması ve tahrip edilmemesi için duyarlı davranmalarını, kendileri için yapılmış olan tesislere sahip çıkmalarını istiyoruz.” dedi.

www.munirkaraloglu.com


Bu içerik toplam 1.533.474 kez gösterildi, Site toplam 3.473.658 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 19 kişi geziyor.

 Van Valiliği
Tel: +90 (432 ) 214 96 42  Fax: +90 (432 )  215 86 17 
e-posta:
van@icisleri.gov.tr