T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
Bulunduğunuz Yer: Haberler

 VALİ KARALOĞLU, YENİ SEÇİLEN BARO YÖNETİMİNİ KABUL ETTİ
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

Van Valisi Münir Karaloğlu, geçtiğimiz günlerde yapılan Olağan Genel Kurulunda seçilen Van Baro Yönetimini makamında kabul etti.

Van Baro Başkanı Orhan Hemedoğlu ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerini makamında kabul eden Vali Karaloğlu, yeni yönetime seçilen genç ekibi tebrik ederek, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diledi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti de dile getiren Karaloğlu, baroların Türkiye’nin en önemli sivil toplum örgütlerinden biri olduğunu kaydetti.

Karaloğlu:  “Artık yönetişim çağındayız. Tek kişi ile olmuyor. Hep beraber hareket etmeliyiz. Yani işin bir tarafında sivil toplum, bir tarafında kamu, bir tarafında da vatandaş olmalı. Gelişmiş ülkelerde kamu hizmetlerinin büyük çoğunluğu sivil toplum örgütleri üzerinden gidiyor. Biz ülke olarak bunları henüz aşabilmiş değiliz. Daha önce sivil topluma Türkiye’de ‘sakıncalı piyade’ olarak bakılırdı. Örgüt lafından, sivil toplumdan korkulurdu. Sivil toplumla yönetimi paylaşma işi, Türkiye’de çok eski değil. Ama bunu geliştirmemiz lazım.” dedi.

Türkiye’nin iyiye doğru gittiğini anımsatan Karaloğlu şunları kaydetti: “Türkiye’de belki hiçbir zaman sorunlar bitmeyecek. Dünya ülkelerine baktığımız zaman onların da kendilerine göre sorunları olduğunu görüyoruz. Önemli olan, bu sorunları çözme noktasında iyi niyetli olmamız ve çalışmamızdır. Türkiye’nin sorunlarını çözme potansiyeli var.”  
 
Van Baro Başkanı Orhan Hemedoğlu da kendilerini kabul ettiği için Vali Karaloğlu’na teşekkür etti. Uzun yıllar sonra ilk kez çalışkan bir valinin Van’a gelmesinin kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Hemedoğlu, Karaloğlu’nun yaptığı çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türkiye’deki gelişmeleri memnuniyetle karşıladıklarını ifade eden Hemedoğlu, şunları kaydetti: “Şimdilerde daha çok, vatandaşın merkeze alındığı bir yönetim biçimi kabul ediliyor. Sorunları sorun olarak kabul ettiğimiz zaman çözüm başlıyor. İnsanlar konuşabildiği sürece, birbirlerini anlayabildiği sürece çözülemeyecek hiçbir problemin olmayacağını düşünüyorum. Son zamanlarda ülkemizdeki gelişmeleri olumlu karşılıyoruz. İnşallah bizi ve ülkemizi güzel günler bekliyor” dedi.

Baro Başkanı Hemedoğlu, adliye binasına açılan Posta İşletme Şubesine ait kapının güvenlik gerekçesiyle kapanmasının ardından avukatların pul almada sıkıntı yaşadığını aktararak, sorunun çözümü konusunda Vali Karaloğlu’ndan destek istedi. Vali Karaloğlu da ilgili birimlere talimat vererek, kurumla görüşmelerini ve sorunun çözülmesini istedi.   

www.munirkaraloglu.com


Bu içerik toplam 1.532.873 kez gösterildi, Site toplam 3.459.777 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 19 kişi geziyor.

 Van Valiliği
Tel: +90 (432 ) 214 96 42  Fax: +90 (432 )  215 86 17 
e-posta:
van@icisleri.gov.tr