T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
Bulunduğunuz Yer: Haberler

 VALİ KARALOĞLU, ÇİFTÇİNİN NİKAH ŞAHİDİ OLDU
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.


Erciş İlçe Belediye Başkanı Fatih Çiftçi, Nuran Aksoy’la hayatını birleştirirken gelin ve damadın nikah şahitliğini Eski Milli Eğitim Bakanı Doç. Dr. Hüseyin Çelik, Van Valisi Münir Karaloğlu, Ak Parti Van Milletvekilleri İkram Dinçer, Kerem Altun ve Kayhan Türkmenoğlu yaptı.


Erciş Belediye Başkanı Fatih Çiftçi de bekarlığa veda etti. Çiftçi, bir süredir nişanlı olduğu Nuran Aksoy’la hayatını birleştirdi. Başkan Çiftçi’nin düğünü İlçeye bağlı Beyazıt Mahallesi Çiftçiler Sokak’ta bulunan evinde yapıldı. Yaklaşık 3 bin davetlinin katıldığı muhteşem düğün törenine Eski Milli Eğitim Bakanı Doç. Dr. Hüseyin Çelik, Van Valisi Münir Karaloğlu, Ak Parti Van Milletvekilleri İkram Dinçer, Kerem Altun ve Kayhan Türkmenoğlu, Erciş Kaymakamı Ferhat Kurtoğlu, Ak Parti Van İl Başkanı Mustafa Bilici, ilçe ve belde belediye başkanları, sivil toplum kuruluş temsilcileri, kurum amirleri ve çok sayıda davetli katıldı. Erciş Belediyesi evlendirme dairesi memurunun kıydığı nikahın şahitliğini eski Bakan Çelik, Vali Karaloğlu, Milletvekilleri Dinçer, Altun ve Türkmenoğlu yaptı. Nikahın ardından Çelik, evlenme cüzdanını saklaması için geline verirken çiftlere ömür boyu mutluluk dileklerini iletti. Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın ‘3 çocuk doğurun’ sözünü anımsatan Çelik “Biz yeni çiftimize aynı yastıkta kocasınlar diyoruz. Ama biliyorsunuz yastıklar ‘küs’ yastık oldu. Yastıklar ayrıldı. Yastıklar ayrılsa da Nuran ve Fatih kardeşlerimizin gönülleri hiç ayrılmasın diyoruz. Allah kendilerine vatana ve millete hayırlı evlatlar nasip etsin. Ve peygamber ahlaklı, Salih çocukları olsun diyoruz” dedi. Nikahın kıyılmasının ardından yaklaşık 10 dakika süren hava-i fişek gösterisi gökyüzünde renk cümbüşü oluşturdu.


Vali Münir Karaloğlu, Milletvekilleri Dinçer, Altun ve Türkmenoğlu da Fatih-Nuran çiftini kutlayarak, ömür boyu mutluluk dileklerini iletti.

www.munirkaraloglu.com  


Bu içerik toplam 1.517.328 kez gösterildi, Site toplam 3.431.117 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 63 kişi geziyor.

 Van Valiliği
Tel: +90 (432 ) 214 96 42  Fax: +90 (432 )  215 86 17 
e-posta:
van@icisleri.gov.tr